Jak řešit své dluhy prostřednictvím insolvence?
Insolvence není dostupná jenom u firem, ale i u soukromých osob. Jedná se o proces, v rámci kterého můžeme vyřešit své dluhy. Tolik k tomu, co je insolvence. Nyní se podívejme na postup toho, jak na to. Prvním krokem, který je nezbytný, to je samozřejmě žádost. Ideální je vědět, do čeho jdeme a tak je k dispozici i online nástroj, kterým je kalkulačka insolvence. Zde si můžeme vcelku dobře orientačně spočítat to, jak vlastně bude právě naše konkrétní oddlužení vypadat. A pokud bude vše našim požadavkům maximálně vyhovovat, není nic jednoduššího, než žádost podat. Obsahovat by měla informace o nás, o našich závazcích, stejně jako o tom, jaký máme a jaký pravděpodobně budeme mít příjem.
Pravidelné úhrady dluhů jsou v rámci insolvence nezbytností
Jakmile máme žádost podanou na příslušném soudu, čekáme na to, zda nám bude schválena. Pokud ano, bude naše jméno jistě obsahovat i registr dlužníků insolvence. Samozřejmostí je fakt, že během dané pětileté doby jsme povinni naše dluhy splácet. Insolvence dnes umožní hned dvě cesty. První vede přes klasický splátkový kalendář, kdy měsíčně zasíláme na soud domluvenou částku. Druhá cesta u insolvence může být spojena s odprodejem některého našeho majetku. Díky tomu máme možnost získat peníze navíc, které bychom na úhradu dluhu také měli samozřejmě věnovat.
V rámci insolvence fyzických osob už vás nároky věřitelů nezajímají
Velmi pozitivní zprávou je to, že jakmile začnete řešit své dluhy tímto způsobem, je sledování insolvence výhradně v rukách soudu. Co to znamená? Že už se nemusíte bavit s věřiteli, vymahači, ani případnými exekutory. Insolvence fyzických osob totiž zajistí, že na vás nemohou. Své nároky tedy již neřeší přímo s vámi, ale se soudem, který vaši insolvenci schválil. Tomu také posíláte konkrétní finanční částky a ten je také kompetentní v tom, že je dále rozděluje daným věřitelům, kterým je dlužíte. Faktem je také to, že jakmile je celý proces u konce, vy vycházíte s čistým štítem.